Cestovatelské články

Stopem po Irsku

Publikováno 13. června 2012 na Fotoradce.cz
clanek_irsko.jpg
K dvouletému výročí svatby jsme si s ženou nadělili stopovací dovolenou po Irsku. Ukázalo se, že to byl velmi dobrý nápad, protože Irsko je opravdu krásná země a Irové super lidi, a stop tak nepředstavoval vůbec žádný problém. Pravda, mohlo být trochu tepleji a občas i více slunce, ale rozhodně to stálo za to. Pokračujte zde »

 

 

 


Stopem kolem Bajkalu 2. část - výlet do Mongolska

Publikováno 23. května 2012 na Fotoradce.cz
clanek_mongolsko.jpg
Když už jsme byli nedaleko Mongolska, rozhodli jsme se zajet se podívat i tam. Neriskovali jsme stopování, protože přechod hranic by byl asi hodně náročný, a raději jsme si zaplatili lístky na autobus z Ulan-Ude do Ulan-Bataru, který jsme pak málem nestihli. U hranic s Mongolskem jsme viděli přejíždět množství tanků, jen škoda, že se přes tmavé sklo autobusu nedalo fotit. Pokračujte zde »

 

 

 


 Stopem kolem Bajkalu 1. část

Publikováno 12. dubna 2012 na Fotoradce.cz
clanek_bajkal.jpg
Stopování – pro někoho běžná činnost a pro jiné způsob, jak si zpříjemnit dovolenou. S nápadem jet k Bajkalu stopem jednoho dne přišla Veronika s Evou. Po zjištění, že je to z Prahy asi 8 000 km a že bychom to během naší dovolené nestihli, jsme se rozhodli letět v červenci 2010 do Irkutsku, který leží asi 60 km od jezera Bajkal. Pokračujte zde »

 

 

 


Peruánské putování 2. část - PAMÁTKY

Publikováno 19. března 2012 na Fotoradce.cz
clanek_peru2.jpg
Incké památky bývají hlavním důvodem, proč Peru navštívit. I pro nás tomu tak bylo a rozhodně za tu návštěvu stojí. Je úžasné pozorovat a vnímat, co dávní stavitelé dokázali za použití dosti nedokonalých nástrojů a technologií. Pokračujte zde »

 

 

 


 

Peruánské putování 1. část - PŘÍRODA

Publikováno 22. února 2012 na Fotoradce.cz
clanek_peru1.jpg
Pro Čecha je Peru zemí velmi exotickou a dalekou. O to víc ji mnozí z nás touží navštívit, a pokud se tam vypravíte, určitě nebudete litovat. Pro fotografování je to země ideální, hodně slunce a málo deště (teda většinou). Pokračujte zde »

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)