Pražský hrad HDR

 

Návod: Pro HDR fotografii je dobré, aby všechny fotografie byly vyfoceny identickým způsobem z hlediska ohniskové vzdálenosti, clony a hlavně záběru. Proto je nejlepší fotit ze stativu s dálkovou spouští. U tohoto konkrétního snímku byla nafocena série fotografií s různou kompenzací expozice (-2; -1; 0; +1 a +2 EV). Pro tvorbu výsledné fotografie však byly použity pouze fotografie s kompenzací expozice (-2; 0; +1 a +2 EV). Pokud fotíte do půl hodiny po západu slunce, bude obloha světlejší a mraky budou ještě dobře zřetelné.

Kompozice: Řeka s lodí a nábřezím zaplňuje diagonálně spodní dvě třetiny fotografie; Hrad a okolí pak horní třetinu.

Úpravy: Fotografie byly skládání v programu Adobe Photoshop, pomocí akce sloučit do HDR Pro. Posléze byla fotografie natočena a oříznuta. Poté následovala úprava barev a pomocí úrovní (levels) úprava jasu a kontrastu.

Studiové vybavení:

Fotoaparát: Sony a700; objektiv: Tamron AF 17-50mm/2.8 XR Di II LD Aspherical

EXIF: Expoziční program:  clona (f): 7.1; expoziční čas:  citlivost ISO: 200; kompenzace expozice:  použité ohnisko: 28 mm; použité ohnisko ekv. 35 mm: 42 mm; blesk: ne; záblesková kompenzace expozice:  měření expozice: celoplošné; vyvážení bílé: awb; snímání: dálková spoušť; zaostřování: AF-S, jednorázové; ostřící body: středový ostřící bod

Filtr: 

Stativ: ano; stabilizace: ne

Místo: Od mostu u Právnické fakulty, Praha

Další informace:

Autor:  Martin Valent www.lifephoto.info

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit